Odstranění pocení na nohou

Vaše cena: 12500 Kč

Zbavte se nepříjemného zápachu, zamezte pocení nohou jednou provždy. Pomocí jednoduchého zákroku se zbavíte nepříjemného problému.

CHCI KOUPIT »

Objednávka+
-
Platební metoda

CO JE TO HYPERHYDRÓZA?

Nadměrné pocení je typem onemocnění, které se z větší části dá nazvat onemocněním vrozeným. Je dokázáno, že pokud nadměrným pocením (hyperhidrózou) trpěl někdo z příbuzných, je zde nemalá pravděpodobnost, že se tato nepříjemná diagnóza projeví i u Vás. Pokud se vždy potíte i v relativním klidu a při příjemných teplotách více než je obvyklé, pokud máte stále studené a zpocené dlaně a chodidla a pokud i při pouhé myšlence a nervozitě Vaše dlaně náhle zvlhnou, mluvíme o takzvaném primárním typu hyperhidrózy. Hyperhidróza nebo chcete-li nadměrné pocení se dále dělí podle oblastí výskytu. Při pocení dlaní rukou hovoříme o hyperhidróze palmární, u chodidel nohou o hyperhidróze plantární, jejich kombinace (pocení rukou i nohou najednou) se nazývá palmoplantární hyperhidrózou. Pokud hyperhidróza postihne vaše podpaží, nazýváme ji hyperhidrózou axilární, hyperhidrózu přední obličejové části nebo samotného čela pak hyperhidrózou faciální, atd. Jak vidíte, nadměrné pocení je opravdu nemocí, vyzkoušejte naše ošetření a odstraňte Váš problém natrvalo.

V ČEM SPOČÍVÁ OŠETŘENÍ ?

Nejlepší variantou, jak vyzrát na pocení, zůstává přeci jen aplikace botulotoxinu (Botox nebo Dysport). Aplikaci předchází Minorův test s jódem a škrobem – potící se místa se jím potřou, aby se přesně identifikovalo, kde přesně a v jaké míře se dlaň nebo podpaží potí. Poté se nanese znecitlivující mast (Emla) a pod kůži se tenoučkou jehlou píchne botulotoxin. Za deset minut odcházíme z ordinace a máme po problému. Za týden po aplikaci botulotoxinu se ale ještě opakuje Minorův test a případně můžeme i dopíchnout místa, která se ještě potí.

JAK PROBÍHÁ ANESTEZIE?

Bolestivost zákroku se značně liší podle místa aplikace. Nenáročná, bez nutnosti použití anestézie je například aplikace v podpaží či na dlaních. Oproti tomu aplikace na chodidlech je velice bolestivá a obvykle se provádí v analgosedaci (řízeném spánku).

CO NÁSLEDUJE PO OŠETŘENÍ?

Zákrok je prováděn ambulantně a můžete po něm odejít domů. Pokud bylo ošetření provedeno na hlavě, neměli byste se 4 hodiny předklánět ani ležet. V případě dlaní byste následující hodiny neměli nosit nic těžkého, řídit, ani dlaně jinak namáhat. Ošetřovaných míst byste se neměli dotýkat nejméně 24 hodin, poté je možno se jich jemně dotýkat a šetrně omýt.

JAKÝ JE VÝSLEDEK NADMĚRNÉHO POCENÍ?

Účinek botulotoxinu nastupuje pozvolna během 2–10 dnů. Jeho vlivem potní žlázy omezují až takřka zastavují svou činnost. Není se ovšem třeba obávat toho, že byste se na jiném místě těla začali potit víc. Ve výjimečných případech můžete 2–3 dny po aplikaci pociťovat mírné chřipkové příznaky – bolest hlavy, kloubů apod. Trvání účinků je vždy individuální, efekt přetrvává podle použitého množství látky 7–12 měsíců i déle. Pro další účinek je nutno celý zákrok opakovat

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *