Cítíte, že by vaše pleť potřebovala trochu povzbudit, aby se zbavila unaveného vzhledu a vrásek? Chirurgický lifting vás však neláká?

Patentovaná technologie, fungující na bázi intenzivního hluboko fokusovaného ultrazvuku, přesně zacíleného do hloubky až 4,5 mm pod pokožku. Při ošetření dochází k neinvazivnímu omlazení pleti srovnatelnému s chirurgickým liftingem.

Revoluční technologie HIFU (= vysoce intenzivní fokusovaný ultrazvuk) získala v roce 2011 FDA a CE certifikaci.

Metoda je velmi populární a využívají ji nyní celebrity po celém světě. Je vhodná pro ženy a muže do 75 let, ale také jako prevence stárnutí pro klientelu od 30 let.

Jaké partie touto technologií ošetřujeme? Lze ji využít na různé partie v oblasti obličeje, krku a dekoltu, nebo ji lze použít také na kompletní facelifting.

Když se na HIFU podíváme blíže, zjistíme, že dokáže neinvazivně a bez jakéhokoliv poškození či ovlivnění povrchových kožních struktur přesně zacílit jakoukoliv hloubku tkáně a tam vytvořit hustou síť mikroskopických zón termálních koagulačních bodů. Tyto body pak bezprostředně po aplikaci vypínají tkáň a navozují hojící odezvu organismu spojenou s tvorbou nového kolagenu – proteinu zodpovědného za pevnost kůže a její mladistvý vzhled. Tato proliferační fáze následně přechází do fáze re-modelační, kdy vypnutá a zahuštěná tkáň spolu s re-modelujícím se kolagenem zajistí výrazný liftingový efekt.

Průběh ošetření

Nejprve je třeba přijít na konzultaci, kde si se specialistou proberete vaše cíle a přání a podle toho specialista vybere nejvhodnější opatření. V případě, že se dohodnete na ošetření Ultrasound HIFU, je třeba počítat s tím, že během tepelného působení ultrazvuku lze vnímat lehce nepříjemný pocit pnutí až pálení. Tento pocit je jen dočasný a signalizuje, že došlo k ovlivnění správných vrstev. V případě nižší snášenlivosti bolesti je možné před ošetřením aplikovat znecitlivující krém. Po zákroku může být vaše pleť načervenalá, citlivá nebo mírně oteklá, to vše však do druhého dne odezní. Po několik málo následujících dní po zákroku jsou typické pocity pnutí kůže, její mírná citlivost na dotek a v ojedinělých případech dočasný mírný otok. Délka celého ošetření je přímo závislá na velikosti ošetřované plochy, čili počítat s rozpětím 30 – 60 minut. Pro správný účinek postačí jediné ošetření a výsledný efekt se rozvíjí postupně po dobu následujících 2-3 měsíců.